Popis aktivit

JÓGA

Autentická tradiční jóga podle systému Jóga v denním životě od Svámího Mahéšvaránandy. Tisíci lety ověřená tělesná, dechová a mentální cvičení, která vedou ke zdraví a harmonii těla, mysli a ducha. Cvičíme jednoduché cviky, které zvládne každý. Doporučeno všem, kteří se cítí ztuhlí, trápí je bolesti zad a kloubů, mají vysoký tlak, nadváhu, problémy se spánkem atd. Jóga pro Vás může být jedním z možných řešení.

PILATES

Cvičení, které rovnoměrně posiluje tělo, zlepšuje jeho držení, je vhodné pro prevenci bolesti zad a posílení svalů okolo středu těla (břišní svaly, zádové svaly, svaly pánevního dna). Důraz je kladen na přesné provedení cviků, koncentraci a správné dýchání. Cvičíme s váhou vlastního těla či s pomůckami. Cviky jsou upraveny dle fyzických či zdravotních možností každého.

TANEC

Taneční lekce zaměřená na zvyšování fyzické zdatnosti a koordinace. Začneme zahřátím pomocí jednoduchých tanečních kroků, poté protáhneme celé tělo a následně se naučíme taneční variaci. Vyzkoušíme si různé taneční styly dle vašeho zájmu. Lekce je vhodná pro začátečníky, ale přijít může každý, kdo se chce pořádně zapotit a protáhnout. Je vhodná i pro seniory.

MÍČE

Úvodní aerobní zahřátí je vystřídáno balančním, zdravotně silovým cvičením s využitím velkých i malých míčů. Závěr hodiny je věnován důslednému protažení celého těla. Vhodné pro všechny věkové kategorie. Lekce je vedená fyzioterapeutkou.

NORDIC WALKING

Společná vycházka s nordic walking holemi, které si budete moci zapůjčit na místě. Při chůzi s holemi se zapojují do pohybu více i horní končetiny oproti běžné chůzi a tak dochází k většímu spalování energie.

AQUA AEROBIC

Hodina vedeného tréninku, kdy je využíváno odporu kladeného vodním prostředím při provádění různých cviků o rozdílné rychlosti ve vodě. Možnost využití parní komory, která je součástí sprch. Hodinu je nutno si předem rezervovat emailem na natalie.koubkova@vstj.cz nebo na tel. č. 777 715 634.

TANITA – analýza složení těla

Co vše se dozvíte:

  • Složení těla: množství vody, tuků, svalů, beztukové hmoty
  • váha, BMI, procentuální podíl tělesného tuku
  • doporučení minimální kalorické potřeby – hodnota bazálního metabolismu
  • rozložení tuků a svalů na těle včetně končetin
  • doporučené hodnoty pro porovnání se skutečným stavem

AEROBNÍ MÍSTNOST

Kardio cvičení na trenažerech s možností měření krevního tlaku a glykemie před, při a po cvičení, monitorování intenzity zátěže.

POSILOVNA

Seznámení s posilovnou, poradenství především v začátcích cvičení. Cvičení pod dohledem instruktora.

KRUHOVÝ TRÉNINK

Posilovací forma cvičení, kdy jsou jednotlivé cviky uspořádány tzv. do kruhu. Většinou zaměřen na posílení celého těla, střídají se cviky na různé svalové partie. Je daný interval zatížení, poté přechod na další stanoviště. Po odcvičení všech cviků následuje krátká pauza, cvičení se opakuje (2–4×).

CVIČENÍ PRO SENIORY A PACIENTY S OSTEOPORÓZOU

Kombinace kardio cvičení na trenažerech s odporovými cviky, vhodné i pro začátečníky, uzpůsobené zdravotnímu stavu.

KONZULTACE NUTRIČNÍ TERAPEUT

Volné konzultace týkající se stravy, stravovacího režimu, váhy.

KONZULTACE FYZIOTERAPEUT

Volné konzultace týkající se problémů s pohybovým aparátem.